Varvara Esmenova

Data: 2016-05-10 — 2016-05-23
Laikas: 17:00

Gimė 1988 metais Rusijos Tolimosiose Rytuose. Ankstyvoje vaikystėje persikėlė į Minską, kur 2006 metai baigė architektūrą - P. V. Maslenikovo menų gimnaziją. Diplominio projekto rėmuose dirbo su senovės slavų papuošalų rekonstrukcija.
Susižavėjusi menine miesto atmosfera Varvara persikelia į Sankt-Peterburgą, kur 2008-2014 m. laikotarpiu mokėsi dizaino, taikomųjų menų ir humanitarinių mokslų Institute, taikomosios grafikos fakultete. Ten įgijo menininko-grafiko išsilavinimą.
Mokėsi žymaus rusų menininko Olego Jurjevičio Jachino dirbtuvėse. Moka daugelį spausdintinės grafikos technikų: linograviūrą, litografiją, ofortą, ksilografiją, šilkografiją, monotipiją... Išmoko alternatyvių spaudos būdų. Dirbo ties senovinių meninių technikų aktualizacija eksperimentuojant su įvairiomis šiuolaikinėmis medžiagomis. Dalyvavo Rusijos menininkų Sąjungos jaunimo parodose.

Varvara nešališka ir originali savo mene. Paprašius papasakoti apie savo darbus, ji atsakė: "Keletą žodžiu apie koncepciją, o tiksliau apie jos nebūvimą: man menas pirmiausia tai įspūdis, pojūtis... Perdėta reikšminė apkrova - ne! Nesvarbu kas bus pasakyta mano lūpomis, svarbu ką pajaus kiekvienas, susipažinęs su mano darbais. Nuo tos akimirkos, kai aš pristačiau savo kūrinius publikai, jie jau man nebepriklauso. Vienintelį, ką aš galiu pridurti - kūrimo procese buvo vaikiškumo, ironijos, humoro... Tai viskas!"